18 Temmuz 2016 Pazartesi, 18:16
“ Kimse bu ülkeyi ezansız, bayraksız ve vatansız bırakamaz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkanı Av. Sema Altuntaş, Fetullahçı Terör Örgütü (FTÖ) tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstererek “ Kimse bu ülkeyi ezansız, bayraksız ve vatansız bırakamaz” dedi. 
Darbe girişimini milletin engellediğini söyleyen Altuntaş, “Aziz milletimizin iradesiyle, hukuk ve demokrasiye yapılan darbe girişimi başarısız olmuştur. Aziz Türk milletine Geçmiş olsun, bu ülkeyi kimse ezansız, bayraksız ve vatansız bırakamaz. Hiç kimse vatandaşın iradesine karşı çıkamaz. Büyük Birlik Partisi olarak hukuka ve demokrasiye yapılan her türlü saldırının karşısındayız ve karşısında olacağız. Türkiye bir darbeler ülkesi olmayacaktır” dedi. 
Darbe girişiminin, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin içerisinde bir kısım cunta tarafından yapıldığını kaydeden Altuntaş, “Bu girişim yalnızca millet iradesine ve demokrasiye değil, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni itibarsızlaştırmaya yönelik de bir girişimdir. Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemizin en saygın kurumlarından birisidir. Bu girişim TSK içerisindeki yasa dışı yapılanmaların ayıklanması için hayırlı olmuştur” ifadelerini kullandı.
Büyük Birlik Partisi il teşkilatı olarak Malatya halkı ile birlikte bayrak, demokrasi ve millet iradesi için İnönü Caddesi'nden kanal boyuna 2 bin kişi ile Türk bayrakları eşliğinde yürüdüklerini aktaran Altuntaş, “Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun dediği gibi; ‘Namlusunu kahraman milletine, kahraman polisine ve askerine çevirmiş tanka selam durmayacağız’. Bu vesile ile Türkiye genelinde milli irade için mücadele ederken hayatlarını kaybeden emniyet teşkilatı mensuplarına, cuntacılara karşı çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve Aziz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cumhurbaşkanımızın da hukuk ve demokrasiye karşı yapılan bu girişim karşısındaki kararlılığı ve duruşu malumdur, buradan cumhurbaşkanımıza, TBMM başkanımıza, Emniyet güçlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve yüce Türk milletine de saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
“ Kimse bu ülkeyi ezansız, bayraksız ve vatansız bırakamaz”