13 Şubat 2014 Perşembe, 13:11
‘HAZİNEMİZ AİLEMİZ’
Son yıllarda boşanmalarda artış olması, madde kullanımının gittikçe artması, özellikle çocuklarda internet kullanımının çok fazla olmasından dolayı ailede yaşanan sıkıntılar bilboardlara yansıtıldı.
Malatya Kent Konseyi, 2014 yılını ‘Hazinemiz Ailemiz’ ilan etmesi nedeniyle birçok etkinlikler düzenleneceği bildirildi.
Şehir merkezindeki bilboardlara asılan afişte, ‘Aile evden gidiyor. Baba kahvede, anne dizide, çocuk internette. Dene ve nine akla bile gelmiyor’ ifadeleri yazıyor.
Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, 2014 yılını ‘Hazinemiz Ailemiz’ ilan etmelerini değerlendirirken, son 10 yılda yaşadığımız coğrafyaya yakışmayacak sevgili cinayetleri, anne- baba cinayetleri gibi birçok olumsuz eylemin de yaşandığını ve bu yaşanan olumsuzlukların aile kavramının içini boşalttığını belirtti.
2014 yılında ailenin önemini ortaya koymak için ‘Hazinemiz Ailemiz’ projesini başlattıklarını söyleyen Yıldırım, “Bizlerin en büyük hazinesi ailesi iken en çok çalınan değerimiz yine ailemiz olmaktadır” dedi.
Yıldırım, bu kapsamda Genel Sekreterlik olarak bir yıl boyunca aile temalı birçok etkinlik ve çalışma yapacaklarını, kent merkezinin belirli noktalarına özellikle anne, baba, eş, çocuk ve akrabalara dikkat çekmek için bilboardlar astıklarını kaydetti.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
‘HAZİNEMİZ AİLEMİZ’