06 Kasım 2014 Perşembe, 13:58
“HERKES BENİ MALATYALI BİLİR”
Merkez Valisi Halil İbrahim Daşöz, “Ben Malatyalı değilim ama gittiğim her yerde Malatyalı vali olarak tanındım ve öyle söylendi” ifadelerini kullandı. 
Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği tarafından Malatya Anemon Otel’de, Vali Döşaz ve Malatya’nın bazı ileri gelenlerine kahvaltı verildi.
Merkez Valisi, 2006-2011 yılları arasında Malatya’da görev yapan Halil İbrahim Daşöz, programda yaptığı konuşmada, “Ziyaretler için Malatya’da bulunuyorum. Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği’nin daveti üzerine eski dostlarla bir araya geldik” diyerek, “Malatyalı dosttur, vefalıdır. Bunu Malatya dışında da çok iyi anlıyoruz. Malatyalılar gittikleri her yerde, dernek ve vakıflar kurup sürekli bir araya gelirler. Biz Malatya’dan sonra görev yaptığımız illerde de hep Malatyalıların ilgisi ve desteğini gördük” ifadelerini kullandı.
“Ben Malatyalı değilim, Adana ve Osmaniyeliyim. Ancak, gittiğim her yerde beni Malatyalı vali olarak tanındım ve öyle söylendi” diyerek, gittiği yer yerde de kayısıyı övdüğünü ve kayısının evinden eksik olmadığını kaydetti.
Adıyaman, Malatya, Amasya ve Manisa illeri Valiliğinden sonra merkeze alınan Halil İbrahim Daşöz, Malatya’da iyi ağırlanmaktan dolayı memnun olduğunu belirtip, 7 Kasım sabahı ayrılacağını bildirdi.
Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş ise, “Sayın Valimiz Malatya’da görev yaparken birçok etkinliğe birlikte imza atmıştık. Muğla’ya kültür gezisi düzenlemiş, sayın valimizin de katıldığı kültür gezisinde Malatya’dan folklor ekibi Muğla’ya götürmüştük. Ege bölgesinden folklor ekibini de Malatya’da ağırlamıştık” diyerek, iller arasında köprü görevi yaparak bir nevi elçilik yaptıklarını söyledi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
“HERKES BENİ MALATYALI BİLİR”