11 Ağustos 2014 Pazartesi, 17:23
7.ANA JET ÜS KOMUTANLIĞINDA DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI
Malatya’daki 7. Ana jet Üs Komutanlığı’nda komuta ve sancak devir teslim töreni düzenlendi. 7. Ana Jet Üs Komutanlığı görevini Tuğgeneral Aydemir Taşçı devraldı. 
7. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen komuta ve sancak devir teslim törenine Vali Vasip Şahin, 2.Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır , ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri ile davetliler katıldı.
7. Ana Jet Üs Komutanı iken YAŞ kararı ile 2. Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanlığı görevine atanan Tuğgeneral Atilla Darendeli’nin yerine Tuğgeneral Aydemir Taşçı atanmıştı. Tuğgeneral Taşçı, Hava Eğitim Komutanlığı Kurmay Başkanı iken, bu yılki YAŞ Kararı ile 7. Ana Jet Üs Komutanlığı görevine atandı.
Törende veda konuşması yapan Tuğgeneral Atilla Darendeli, “Kahramanlar üssünün ulaşmış olduğu yüksek harbe hazırlık seviyesi, bölge coğrafyasında icra ettiği başarılı görevler ile bölgesinde lider. Kıtasında etkin hava, uzay ve bilgi gücü olma vizyonundaki Hava Kuvvetlerinin gelecek yapılanmasında üstlenmiş olduğu stratejik vazife sizin eserinizdir. Bu vazifeyi üstlenmeye layık olduğunuzu icra ettiğimiz tüm görevlerde ispat ettiniz. Geride bıraktığımız bir yıl içerisinde özveri ile yapmış olduğunuz tüm çalışmalarınızdan ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şuna emin olunuz ki, memleketimin dört bir tarafından vatanına hizmet aşkıyla gelip Mekteb-i Aslı olan kıtalarda kanat arkadaşlığı ruhu ile yoğrulan, şehit kanı ile sulanmış vatan toprağının ve mukaddesatının timsali al beyaz bayrağın muhafazası uğrunda hiçbir engel tanımayan, görevinin başarısı için gecesini gündüzüne katarken, eğlenmeyi, cennete, uykuyu kabre bırakan, Ulu önderimiz Mustafa kemal Atatürk’ün ‘birlik ve beraberlik kader-i ilahiden başka her şeyi yener’ vecizesinden ilham alan, bu kahramanlara başaramayacağınız hedef, sindiremeyeceğiniz düşman yoktur” dedi.
7. Ana Jet Üssü’nün yeni komutanı Tuğgeneral Aydemir Ateş ise yaptığı konuşmada, daha öncede 7. Ana Jet Üs Komutanlığında 6 yıl süreyle görev yaptığını hatırlatarak, “Gelişen teknolojinin en çok etkilediği alanlardan birisi havacılık sektörü ve dolayısıyla Hava Kuvvetleri Komutanlığıdır. Bu değişime bağlı olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığının envanterine katmayı planladığı ve uzmanlarından en son insanlı uçak diye bahsettikleri f-35 uçakları ilk olarak Malatya, 7. Ana Jet Üs Komutanlığına konuşlandırılacaktır. Kahramanlar Üssü’nün tecrübeli ve meslek disiplinini kazanmış tüm personeli ile birlik beraberlik içinde bu değişime yönelik hazırlıklarımızı tamamlayacak Hava Kuvvetleri Komutanlığının vurucu gücü içinde yerimizi alacak ve önümüzdeki dönemde bizlere verilecek görevleri en iyi şekilde yerine getireceğimize yürekten inanıyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından sancak devir-teslimi yapıldı. Sancak devir defterini Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Abidin Ünal imzaladı.
Törene katılan Vali Vasip Şahin, Tuğgeneral Darendeli’ye Malatya’daki hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Tuğgeneral Taşçı’ya ise yeni görevinden dolayı başarılar diledi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
7.ANA JET ÜS KOMUTANLIĞINDA DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI