06 Şubat 2014 Perşembe, 17:39
AK PARTİ HEYETİ AKÇADAĞ’I ZİYARET ETTİ
Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi ve AK Parti’nin Akçadağ Belediye Başkanlığı adayı Ali Kazgan ile birlikte Akçadağ ilçesi ve ilçeye bağlı belde ile köyleri ziyaret etti.
Yerel seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti heyeti, Akçadağ İlçesi ve ilçeye bağlı Kozluca Beldesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, 30 Mart 2014’te Malatya’nın büyükşehir olarak seçime gireceğini anımsatarak, büyükşehrin bir ekip işi olduğunu söyledi.
Bir bütün halinde hizmet eden kadroların işin başında olacağını kaydeden Tüfenkçi, “Bu kadroların başı çok önemlidir. Bu kadronun başında Recep Tayyip Erdoğan var. Yerel belediyecilikte marka olmuş, Türkiye’nin değişimine ve dönüşümüne öncülük etmiş, Türkiye’ye adeta çağ atlatmış, bugüne kadar Türkiye Cumhuriyetine her alanda yapılan hizmetleri 10’a katlamış bir liderin altında siyaset yapan kadrolar, bu liderin seçmiş olduğu büyükşehir belediye başkanı, merkez ilçe ve ilçe belediye başkanları çalışmalarına kaldıkları yerden devam edecekler. Başbakan’ın liderliğindeki bu kadroları inşallah iş başına getirdiğimizde hizmeti her alanda göreceğiz. Başbakanımız, bu arkadaşlarımıza sadece bir belediye başkanı olarak görev vermedi. Sizlere hizmetkar, şehrül-emin olarak arkadaşlarımızı görevlendirdi” ifadelerini kullandı.  
“BÜYÜKŞEHİR YASASINI BİLE ANLAYAMADILAR”
Muhalefeti sert bir dille eleştiren Tüfenkçi, şunları kaydetti:
“O gün Büyükşehir Yasası’nı getiremeyenler, mecliste konuşurken o tasarıya imza dahi atamayanlar, bugün ‘büyükşehri ben yöneteyim’ diyerek, sizlerin önüne gelmişlerdir. Halbuki biz büyükşehir yasasını çıkardığımızda yavru muhalefet ve ana muhalefet ciddi anlamda bu yasaya karşıydılar. Bu yasanın çıkmaması için Anayasa Mahkemesine gidenlerde onlardı. Kapı kapı dolaşıp, beldelere sandıkları götürüp, sözde referandum yapanlarda bunlardı. Malatya’da televizyonlara çıkıp bozuk plak gibi aynı şeyleri söyleyenlerde bunlardı. Hizmet çalışmakla oluyor. Malatya halkının değerlerini hassasiyetlerini, ihtiyaçlarını bilmeyenler ilçelere ve mahallelere gelip vatandaştan yani sizlerden hangi yüzle oy isteyecek. Ama bugün sizin karşınıza çıkmış diyorlar ki, ‘Biz en iyi yönetiriz.’ Siz daha büyükşehir yasasının ne demek olduğunu anlayamadınız.”  
“EKİPLERİMİZLE BİRLİKTE SAHAYA HAKİMİZ”
Çakır, Malatya Belediyesi olarak Kozluca’nın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirterek, tespit edilen sorunları çözüme kavuşturduklarını ifade etti. Birçok ilçe, belde ve köyün sorunlarını çözdüklerini anımsatan Çakır, “Büyükşehirle birlikte yeni bir dönem, yeni bir süreç başlıyor. Bu anlamda büyükşehri iyi anlamak gerekiyor. Büyükşehir Yasası hazırlanırken biz her kademesinde bulunduk. Dolayısıyla şehrimizin şuan ki büyükşehir sınırlarının belirlenmesine kadar ve düzenlemelerdeki bir takım ayrıntılara kadar her aşamada görüşlerimizi belirterek, çalışmaları yakından takip ettik” şeklinde konuştu.  
“MALATYA’DA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM GERÇEKLEŞTİRDİK”
Malatya’da büyük bir değişimi başardıklarını kaydeden Başkan Ahmet Çakır, ayakları yere basan, samimi projeler hazırlayacaklarını belirtti.
Malatya’yı bütünüyle geleceğe taşıma adına çok önemli projelerinin olduğunu kaydeden Çakır, “Malatya’yı bugüne kadarki gelişmişliğinin çok daha ötesine taşıyacağız. İl Özel İdaresi bize bağlanacak bu anlamda bu yapıyı daha güçlü hale getireceğiz. Her bölgeden sorumlu teknik ekiplerimiz olacak. Bu anlamda kırsala daha çok hizmet gidecek” dedi.
AK Parti heyeti, daha sonra Akçadağ İlçesine bağlı Esenbey, Taşevler ve Taşolar köylerini ziyaret etti.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
AK PARTİ HEYETİ AKÇADAĞ’I ZİYARET ETTİ