28 Haziran 2014 Cumartesi, 19:14
AK PARTİ HEYETİNDEN, KOYUN KEÇİ ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ’NE ZİYARET
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “İktidarımız döneminde, birçok alanda olduğu gibi hayvancılık alanında da devrim niteliğinde çalışmalar yapıldı” dedi. 
Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder ve bazı partililer, Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Üreticileri Birliği Başkanı İhsan Akın’ı ziyaret ederek , tekrar göreve seçilmesi nedeniyle ‘hayırlı olsun’ dileklerini ilettiler.
Ziyarette konuşan ili Damızlık Koyun Keçi Üreticileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Üreticilerimizin hayvancılık teşvikleri konusunda en iyi şekilde faydalanmaları için hep saha çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Sahada bu teşvik ve hibe desteklerini iletiyoruz. Yetiştiricilerimizle bire bir saha çalışmalarımızda anlatıyoruz” diyerek, yetiştiricilerin taleplerini sürekli milletvekillerine ilettiklerini ve milletvekilleri ile istişare içerisinde olduklarını ifade ederek ziyaretten dolayı teşekkür etti.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, “Sayın İhsan Akın, artık çıraklık dönemini bitirip ustalık dönemine geçmiştir. Malatya’mız tarım ve hayvancılık bakımından önemli illerden biridir. Gerek merkezi yönetim ve gerekse belediyeler olarak elimizden gelen her türlü desteği verdiğimizi ve vermeyi sürdüreceğimizi belirtirim” şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de, “İktidarımız döneminde, birçok alanda olduğu gibi hayvancılık alanında da devrim niteliğinde çalışmalar yapıldı” ifadelerini kullanarak, “Hayvan, et ve süt desteği var. Devrim niteliğinde düzenlemeler yaptık. Geçtiğimiz günlerde Tarım Bakanımız Erzurum’da, Malatya’da içinde olduğu 19 ilde yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı” dedi.
Tarım Bakanlığı ve birlikler vasıtasıyla sürü yönetim kursu, çobanlık kursu için yıllık 5 milyar lira ödenek desteği ayrıldığını söyleyen Mustafa Şahin, her konuda yetiştiricilere yardımcı olduklarını ve olmayı sürdüreceklerini kaydetti.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
AK PARTİ HEYETİNDEN, KOYUN KEÇİ ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ’NE ZİYARET