15 Nisan 2016 Cuma, 15:28
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PROJELERİNİ SERGİLİYOR
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da açılan Yerel Yönetim Fuarı’nda sosyal projelerini sergiliyor. 
AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen 5. Geleneksel Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda ‘Gençlik ve Belediye’ temalı proje yarışmasında Büyükşehir Belediyesi kategorisinde 3’ncülük ödülü alan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da açılan Yerel Yönetim Fuarı’nda sosyal projelerini sergiliyor. ATO Congresium’da düzenlenen fuarın ilk gününde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya Büyükşehir Belediyesi standını ziyaretinin ardından, birçok bakan, milletvekili, belediye başkanı ile çok sayıda bürokrat ve vatandaş, standa ziyaretlerde bulundu. İmar ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret eden misafirleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat birlikte ağırladı.
“GENÇLERE YÖNELİK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR”
Standa gelen misafirlerle yakından ilgilenen Çakır, projelerle ilgili bilgiler vererek, kayısı ikramında bulundu. Büyükşehir Belediyesi kategorisinde alınan ödülü değerlendiren Çakır, alınan bu ödülün çok önemli bir ödül olduğunu belirterek, kültürel ve sosyal anlamda gençlere yönelik çok önemli projelerinin olduğunu söyledi. Çakır, “Bu projelerimizin Başbakan ve Genel Merkez tarafından ödüllendirilmesi bizi son derece mutlu etti. Tüm belediyelerimiz her sene bu ödülü bekliyor. Projeler tarafsız bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Bu yılki tema 'Gençlik ve Belediye’ idi. Biz de Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Sanat Merkezi ve Sanat Sokağı projemizle katıldık” şeklinde konuştu.
Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere yönelik, çok amaçlı sosyal tesisler, Kernek Külliyesi, Kadın Spor ve Yaşam Merkezi gibi daha birçok projelerinin olduğunu kaydeden Çakır, yarışmaya tek proje ile katılma şartı olduğu için sadece Sanat Merkezi ve Sanat Sokağı ile katıldıklarını söyledi. Çakır, “Merkezlerde yaptığımız uygulamalar, gençlere verdiğimiz eğitimler burada değerlendirildi. Biz de büyükşehirler içerisinde üçüncülük ödülünü almış olduk. Bu ödüller bizi daha fazla çalışmaya ve daha fazla proje üretmeye teşvik ediyor. Bu bir ekip işi. Dolayısıyla ekibimizin de emeği çok” diye konuştu.
ZİYARETÇİLERE KAYISI İKRAM EDİLDİ
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yerel Yönetim Fuarı’nda bir taraftan gençlere yönelik yaptığı projeleri tanıtırken, bir taraftan da kayısının da tanıtımına katkıda bulunuyor. Standa yoğun bir şekilde gelen ziyaretçilere, jelatinli kayısı başta olmak üzere, kayısının yan ürünleri ikram ediliyor.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PROJELERİNİ SERGİLİYOR