20 Mayıs 2020 Çarşamba, 15:58
Calık;hükümetimiz gereken tüm adımları atmaya devam etmektedir.”
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Depremden en çok zarar gören Pütürge ilçemizde 85 Köyevi, 85 ahır, Cami ve Köy Konağı yapıyoruz projemizin ihalesi ise 28 Mayıs’ta. Doğanyol, Pütürge ve Kale ilçelerimize de 200 köyevi, 75 ahırın ihalesini de 29 Mayıs’ta TOKİ tarafından yapılacak ve en kısa zamanda bitirilecek” dedi. 
 
Milletvekili Çalık, depremden etkilenen vatandaşların ilk andan itibaren yanında olduklarını ve gerekli tüm adımları attıklarını söyledi. Çalık, “24 Ocak tarihinde çok büyük bir deprem yaşadık. 6.8 şiddetindeki depremin ilk anlarından itibaren Devletimiz ilgili tüm birimleriyle Malatya ve Elazığ'daki deprem bölgelerinde olup, hızla yaralarımızı sardı. Depremden 24 saat geçmeden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Elazığ ve Doğanyol ilçemize ziyaret ederek gerekli talimatları verdi ve hemşehrilerimizin yanında oldu.
Depremden etkilenen vatandaşlarımızın ilk andan itibaren yanında olan hükümetimiz gereken tüm adımları atmaya devam etmektedir.”
 
Depremde zarar gören ilçelerin yaralarını sardıklarını ifade eden Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Battalgazi ilçemizde depremden zarar gören vatandaşlarımız için Gelincik Tepe’de Bin 500 konut yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde 1. ve 2. Etap konutlarının ihalesini gerçekleştirmiştik. Şimdi de 296 konutlu 3. Etap Konut ihalesini 21 Mayıs tarihinde yapacağız. Depremden en çok zarar gören Pütürge ilçemizde 85 Köyevi, 85 ahır, Cami ve Köy Konağı yapıyoruz projemizin ihalesi ise 28 Mayıs’ta. Doğanyol, Pütürge ve Kale ilçelerimize de 200 köyevi, 75 ahırın ihalesini de 29 Mayıs’ta TOKİ tarafından yapılacak ve en kısa zamanda bitirilecektir. İlçelerimize ve hemşehrilerimize Hayırlı uğurlu olsun.”
 
Depremin ilk anından itibaren vatandaşın yanında olduklarını dile getiren Çalık, “Depremden sonra ilk günden itibaren vatandaşlarımızla birlikte olduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, depremin üzerinden 24 saat geçmeden Doğanyol’daydı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmaktan dolayı bir kez daha gurur duyduk. Bütün bakanlıklarımız, kurum ve kuruluşlarımızla ilk saatten itibaren deprem bölgesindeydi. Yaşadığımız ağır deprem sonrasında da salgın hastalıkla karşı karşıya kaldık. Sağlık sistemimizde o kadar güçlüyüz ki 80 ülkeye daha yardımda bulunduk. Türkiye çok güçlü bir devlet ve gücünü de milletimizden almaktadır. Sağlıktan eğitime, ulaştırmadan çevre şehirciliğe kadar bir çok alanda hizmetlerimiz devam edecek. Deprem yaralarımızı saracak, salgın hastalığı ile dünyaya örnek olan mücadelemizi el birliğiyle atlatacağız. Yeter ki tedbirlerimizi alalım. Evden mecbur kalmadıkça çıkmayalım, maskelerimizi mutlaka takalım, sosyal mesafeyi de mutlaka koruyalım” ifadelerine yer verdi. 
 
Çalık, açıklamasını, “Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem sonrası vatandaşlarımızın yanında olan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Sağlık Bakanımıza, İçişleri Bakanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımıza, Ticaret Bakanımıza ve Hükümetimizin tüm yetkililerine hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz” diyerek tamamladı.
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Calık;hükümetimiz gereken tüm adımları atmaya devam etmektedir.”