02 Haziran 2015 Salı, 18:57
CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU YARIN MALATYA’DA
 7 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala partilerde yavaş yavaş son mitinglerini düzenliyor. Daha önce AK Parti, HDP ve bugünde MHP Genel Başkanlarını ağırlayan Malatya bu kez de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlamaya hazırlanıyor. 
Partisinin yarın yapacağı miting öncesi bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz bütün Malatya’yı mitingde görmek istediklerini belirterek “Anadolu’nun Kemali Türkiye’nin, 8 Haziran’ın Başbakanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Malatya’da ağırlayacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 3 Haziran saat 17.30’da yeni belediye yanı miting alanında halkımıza seslenecek, ben öncelikle bütün halkımızı, bütün Malatyalılar mitingimize davet ediyorum” dedi.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Malatya’da biriken sorunları nasıl sıfırlayacağını anlatacağını ifade eden Kiraz, “Genel Başkanımız Yaşanacak bir Türkiye’yi nasıl kuracağımızı Malatyalılara anlatma şansı bulacak, dolayısıyla Malatya’da yoksulu olmayan bir Türkiye’nin nasıl olacağını, işsizi olmayan bir Türkiye’nin nasıl olacağını, çiftçisinin, esnafının, emeklisinin sorunu olmayan bir Türkiye’nin nasıl olacağını, taşeron işçisi olmayan bir Türkiye’nin nasıl gerçekleşeceğini, asgari ücretin alınmadığı bir Türkiye’yi, kiraya mahkum olmayan bir Türkiye’yi, kredi kartı borcu çaresizliği olmayan bir Türkiye’yi ve eğitim sorunu olmayan bir Türkiye’yi nasıl hayata geçireceğimizi ve yaşanacak bir Türkiye’yi nasıl kuracağımızı Malatyalılara anlatacak” diye konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayrıca Malatyalıların temel sorunları noktasında da Cumhuriyet Halk Partisi’nin bakışını ortaya koyacağını sözlerine ekleyen Kiraz “Örneğin kayısıyla ilgili düşüncelerimizi, kayısı çiftçisine yönelik önerilerimizi ve kayısının gerçekten değerini bulması noktasındaki düşüncelerimizi Malatyalılarla paylaşacaktır” diye konuştu.
CHP’ye oy veren vermeyen herkesi mitinge davet eden Kiraz, “Oy vermeyi düşünsün düşünmesin bütün Malatyalıların mitinge gelip Sayın Genel Başkanımızın bu önerilerini dinlemelerini rica ediyorum ve bütün halkımızı 3 Haziran saat 17.30’da yapacağımız mitinge davet ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU YARIN MALATYA’DA