18 Temmuz 2015 Cumartesi, 17:59
EKMEK PARASININ ALTINDA CAN VERDİ

Malatya'da, biçerdöverin altında kalan şahıs, yanarak feci şekilde can verdi.

Yazıhan İlçesi Karaca Mahallesi'nde ikamet eden Kenan İnan (33), Alican Mahallesine biçerdöver ile buğday biçmeye gitti. İşi bittikten sonra geri dönmeye çalışan İnan, biçerdöverin tabliyesinin yere değmemesi için yolu değil ham tarlayı tercih etti. Ham tarladan çıkarken İnan, patinaj yapan biçerdöverin hakimiyetini kaybetti. Geriye kaçan ve devrilerek 3 takla atan biçerdöverin altında kalan İnan, biçerdöverin yanında bağlı olan motosikletten dökülen benzin sonrası çıkan yangında feci şekilde can verdi.

Yangın sonrası 10 hektarlık alanda yangın çıktı. Alevlerin büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Uzun süren uğraşlar sonrası yangın kontrol altına alınırken, İnan'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, "Alican Mahallesi'nde, Karaca Mahallemize ait bir biçerdöver, hububat biçimi yapıyor. Tarlanın biçilmesinin ardından biçerdöver tabiyesi yere değmesin diye ham tarladan çıkıyor. Tabi ham tarladan çıkarken biçerdöver patinaj yapıyor, çıkamıyor. Operatör kontrolü kaybediyor ve biçerdöver devriliyor. Üzerinde bir motosiklet var, bu motosikletten dökülen benzin yangının çıkmasına sebebiyet veriyor. Biçerdöver tamamen yanmış vaziyette. Operatörde aynı şekilde biçerdöverin altında kalmış ve hayatını kaybetmiş" dedi.

Öztürk, yangının kontrol altına alındığını da sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
EKMEK PARASININ ALTINDA CAN VERDİ