09 Şubat 2014 Pazar, 11:04
GENÇLER GÜREŞ GRUP MÜSABAKALARI
Güreş Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Gençler Serbest ve Grekoromen Güreş Grup Müsabakaları’nda grekoromende dereceye giren sporculara ödüllerini Vali Vasip Şahin verdi.
Malatya’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen grup müsabakalarında grekoromen de dereceye giren sporcular belli oldu.
Müsabakaları Malatya Valisi Vasip Şahin, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı ile Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen’de izledi.
Grekoromen güreşleri sonrası, Vali Vasip Şahin, sporculara madalyalarını takdim etti.
Vali Vasip Şahin, Malatya’nın Gençler Serbest ve Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarına ev sahipliği yaptığını anımsatarak, “Türkiye’nin en güçlü güreş takımları Malatya’da buluştu. Bu nedenle grup müsabakalarını, Türkiye finali olarak da görebiliriz. Gerçekten iyi takım ve güreşçiler var” dedi.
Şahin, Malatya’nın güreş sporunda yeteri kadar ve hak ettiği sayıda sporcuyla temsil edilmediğini belirterek, Malatya’nın potansiyelinin çok daha ileri seviyede olduğunu ifade etti.
Güreş sporuna daha fazla katkıda bulunmaya çalıştıklarını kaydeden Şahin, ata sporunu yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.
Şahin, tesisleri kulüp ve sporculara açtıklarını kaydederek, “Sadece Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı tesisler değil, Milli Eğitim İl Müdürlüğümüze ve diğer kamu kurumlarımıza bağlı olan tesisleri de tüm kulüp ve sporcularımıza açmak istiyoruz. Kulüplerimiz bu konuda istekli olurlarsa onlara belirli saatlerde antrenman yapma imkanı sağlamaya çalışacağız. Tüm tesislerimizi vatandaşlarımız açık olmak durumunda” dedi.
Grekoromende dereceye giren sporcular şöyle:
55 kilogram; Murat Fırat, Şelçuk Yanar, Alparslan Gişi, Sergen Ay, Sami Nacar, Engin Şahin, Recep Çiftçi, Deniz Yalçınkaya, Serkan Elmas, Murat Öztürk.
66 kilogram; Enes Yayan, Burak Kazan, İbrahim Haktan Kaçmaz, Sefa Kar, Osman Arslan, Ali Nail Tüfenk, Yunus Erdoğan, Ramazan Meriç, Veysel Küçüktağ, Abdullah Özbay.
84 kilogram; Burhan Akbudak, Abdulkadir Çelebi, Cuma Ağca, Erol Öztürk, Cihan Koçlardan, Ergün Işık, Abdullah Ayan, Serkan Canpolat, Önder Akkurt, Emre Canlı.
120 kilogram; Zübeyir Ekinci, Mehmet Harmancı, Ferhat Köse, Selçuk Çelen.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
GENÇLER GÜREŞ GRUP MÜSABAKALARI