27 Aralık 2015 Pazar, 18:15
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ MALATYA'DA SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir dizi ziyaret ve açılış için geldiği Malatya'da, Vali Süleyman Kamçı tarafından Hilton Oteli'nde verilen yemeğe katılarak iş adamları ve sanayicilerle bir araya geldi. 
Bakan Bülent Tüfenkci onuruna verilen yemeğe Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, iş adamları ve sanayiciler katıldı.
Programda selamlama konuşması yapan Vali Süleyman Kamçı, sanayicilerin ve iş adamlarının her zaman iyi olmasını istediklerini belirterek "Bu anlamda Sayın Bakanımızın da aynı düşüncede olduğunu biliyorum. Onun için Sayın Bakanımız fırsat buldukça Malatya'yı ziyaret edecek ve Malatyalı sanayici ve iş adamlarının sorunları ile hemhal olacaktır. Ben şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"BÜTÜN VAATLERİ VE REFORMLARI TAMAMLAYACAĞIZ"
Vali Kamçı'nın ardından söz alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise seçim meydanlarında verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye başladıklarını ifade ederek, "Bu vaatlerimizin yanında bir takım da reformları hayata geçireceğiz. Bununla ilgili bütün bakanlıklarımız hızlı bir şekilde çalışıyor. İnşallah en kısa sürede bu reformları ve vaatleri tamamlayacağız" diye konuştu.

"GSMH'Yİ 800 MİLYARA ÇIKARACAĞIZ"
Bakan Tüfenkci, AK Parti'nin iktidara gelmeden önce Türkiye'nin dış ticaret hacminin 37 Milyar Dolar olduğunu hatırlatarak, "Bugün dış ticaret hacmimiz yaklaşık 147 milyar dolara ulaştı. Bizim sadece bu seneki hedefimiz GSMH'yi 800 milyarlara çıkarmak. Bizim eğer 2023 hedeflerimiz varsa, bu hedeflere ulaşabilmek için hızlı bir şekilde üretmemiz ve ürettiklerimizi hızlı bir şekilde pazarlara ulaştırmamız gerekiyor" dedi.

"MALATYA’YA VEFA BORCUMUZ VAR"
Bakan Tüfenkci, konuşmasında Malatya'ya bir vefa borçlarının olduğunu dile getirerek "Bu vefa borcunu ödemek için el ele verip daha fazla çalışacağız ve Malatya'yı hak ettiği yere getireceğiz. Sadece bir bakanın bu sorumluluğun altından kalkması mümkün değil. Bu sorumluluğun altıdan ancak beraber kalkabiliriz. Bu yüzden hepimizin taşın altına elini koyması lazım" ifadelerini kullandı.

"KABİNEDE, BİR MALATYA LOBİSİ VAR"
Tüfenkci, yeni kurulan kabinede Malatya'yı önemseyen birçok bakanın olduğunu ve kabinede bir Malatya lobisinin oluştuğunu söyleyerek, "Zaten Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu Malatya'yı önemseyen ve Malatya'yı AK Parti'nin omurga illerinden birisi olarak gören bir Başbakan. Sayın Başbakanımız Malatya ile ilgili bizden gidecek her olumlu ve pozitif öneriye sıcak bakacaktır. Cumhurbaşkanımızın Malatya sevgisini bilmeyen yoktur zaten. O yüzden Malatya ile ilgili çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Bu belki çok iddialı bir cümle. Ama ben şuna inanıyorum; hepimiz, aynı şeyi söylersek sonuç almayacağımız hiçbir konu yok" şeklinde konuştu.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI TÜFENKCİ MALATYA'DA SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI İLE BİR ARAYA GELDİ