11 Şubat 2014 Salı, 17:09
HULİSİ PORGALI, KONAK’I ZİYARET ETTİ
Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hulisi Porgalı, Konak Mahallesi’nde esnaf ile bir araya geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hulisi Porgalı, beraberinde CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil, eski Baro Başkanı Selahattin Sarıoğlu ile birlikte Konak Mahallesi’ni ziyaret ederek, vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı.
Esnaf ve vatandaşlar ile tek tek tokalaşan Porgalı, sıkıntı ve talepleri dinledikten sonra bir açıklama yaptı. Bu göreve hizmet için talip olduklarını belirten Hulisi Porgalı, “Ben yeni isimlerini değil, eski isimlerini söylüyorum. Eski isimleri ile Dilek, Çırmıktı, Gündüzbey, Yukarı Banazı, Barguzu diyorum. Bu insanların kültürlerini, memleketlerini, her şeyini değiştirip bozmak istiyorlar. Biz bozulmayacağız. Biz birbirimize sahip çıkacağız. Biz bu toprağın insanları olarak elimizden geleni yapacağız. Sizlere hizmete sizden başlayacağız. Buna emin olun ve inanın” dedi.
Dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun herkese eşit davranacaklarını dile getiren Porgalı, yerel seçimlerde de dua ve destek istedi.
Hulisi Porgalı, “Herkese eşit yaklaşacağız. Dini, dili, ırkı, mezhebi, mevkisi, makamı bizi ilgilendirmiyor. Biz yaratandan dolayı ve insan olduğu için insanları seveceğiz. 30 Mart yerel seçimlerinde desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum. Sizlerin duaları ve oyları ile inşallah Yeşilyurt’u alacağım” şeklinde konuştu.
30 Mart’tan sonra Yeşilyurt’un Belediye Başkanı olarak Hulisi Porgalı’yı göreceklerini belirten CHP İl başkanı Enver Kiraz ise, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak toplumun her kesiminin önemli sıkıntıları ve önemli sorunları olduğunu biliyoruz. Bu sorunların çözümü noktasında üzerimize büyük sorumluluklar düştüğünün de farkındayız. Her bölgede çok ciddi bir sorumlulukla hareket ediyoruz. O açıdan bu bölgeye hizmet aşkı olan, bu bölgeye hizmet etmek için yola çıkmış olan Hulisi Porgalı’yı Yeşilyurt bölgesinde aday gösterdik. 30 Mart’tan sonra da Yeşilyurt’un belediye başkanı olacağına sonuna kadar inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
HULİSİ PORGALI, KONAK’I ZİYARET ETTİ