12 Mart 2014 Çarşamba, 13:51
KUYAP ÇALIŞTAYI 13 MART’TA DÜZENLENECEK
Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) Eğitim İhtiyaç Analizi Çalıştayı’nı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) ev sahipliğinde 13 Mart 2014 Perşembe günü gerçekleştirilecek.
MTSO tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından finanse edilen KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) 2013 yılı Şubat ayında uygulanmaya başlamıştır.
KUYAP ile Türkiye’nin 15 ilinde, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Van, Kastamonu, Sivas, Samsun, Elazığ, Kars, Erzurum, Kahramanmaraş ve Batman işletme çalışan ve işverenlerinin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin arttırılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında düzenlenecek olan toplam 15 Eğitim İhtiyaç Analizi çalıştayının üçüncüsü, 13 Mart 2014 Perşembe günü Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.
TOBB temsilcileri, Malatya TSO ve projeyi yürüten Teknik Destek Ekibi uzmanlarının katılacağı toplantı, Malatya TSO Başkanı ile Odanın ilgili üyeleri ve kurum ve kuruluşların temsilcileri için saat 10.00’da düzenlenecektir.
KUYAP, uygulandığı illerde, işletmeleri küresel iş ortamına hazırlamayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda, hem işveren ve çalışanlara genel ve mesleki alanlarda eğitimler verilecek, hem de Ticaret ve/veya Sanayi Odaları’nın eğitim alanında kurumsallaşmaları ve birer eğitim üssü haline gelmeleri yönünde önemli bir adım atılmış olacaktır” denildi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
KUYAP ÇALIŞTAYI 13 MART’TA DÜZENLENECEK