20 Şubat 2014 Perşembe, 11:49
MALATYA BÜYÜKLER FUTBOL LİGİ
Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’nde mücadele eden Yeni Balaban Spor Kulübü, olaylı maç nedeniyle hem özür diledi hem de hakemleri suçladı.
Yeni Balaban Spor Kulübü Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Kulüp Başkanı Cemal Çelebi, “16 Şubat 2014 günü Yeni Balaban Spor ile Çatyol Belediye Spor arasında oynanan karşılaşmada hakemlere yönelik yapılan olumsuz davranışlardan dolayı özrümüzü dile getiriyoruz” dedi.
Başkan Çelebi, şu iddialarda bulundu:
“2010 yılında kurulan Yeni Balaban Spor’un şuana kadar spor camiasında fair play dışı olumsuz bir davranışı olmamıştır. Saha içi ve dışı davranışlarıyla takımımız, kurulduğu günden bu yana sporun dostluk ve kardeşliği güçlendiren bir bağ olduğu ilkesiyle yolumuza devam ediyoruz. 16 Şubat Pazar günü 13.00’da Balaban Vali Ali Kolat Spor Kompleksi’nde Yeni Balaban Spor ile Çatyol Belediye Spor arasında oynanan karşılaşmayı yöneten Burak Gültek, Ali Baykara ve Kürşat Duyu hakem üçlüsünün art niyetli ve kötü maç yönettiklerini bir kez daha dile getiriyoruz. Özellikle son haftalarda hakemlerin sergilediği tutum ve davranışların yaşanan olumsuzlukların habercisi olduğu, önceki haftalarda yönetim kurulumuzun itinalı çalışmalarıyla olayların bertaraf edildiğini belirtmek istiyoruz.”
Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Ligi’nde görev alan bazı hakem kadrolarının Malatya amatörüne zarar verdiğini ileri süren Çelebi, Yeni Balaban Spor ile Çatyol Belediye Spor maçında hakemlere yönelik olumsuz davranışları kınadıklarını kaydetti.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
MALATYA BÜYÜKLER FUTBOL LİGİ