08 Şubat 2014 Cumartesi, 17:02
MALATYA SEBZE MEYVE HALİ KOMİSYONCULAR DERNEĞİ AÇILDI
Malatya Yaş Sebze Meyve Hali Komisyoncular Dernek binasının açılışı törenle gerçekleştirildi.
Dernek binasının açılışına; AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Hüseyin Cemal Akın, Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat katıldı.
Dernek binası açılışında konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye ve Malatya için çok önemli hizmetler yapan AK Parti’nin 30 Mart’ta Malatya’da yeniden yönetime talip olduğunu söyledi.
Çalık, Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğine dikkat çekerek, “Oynanan oyunları hepinizin görmesini istirham ediyorum. Bu büyük oyunun hepimiz farkındayız. İşte o büyük oyunun bozmak için hep beraber Sayın Başbakanımıza sahip çıkalım” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Malatya’nın her geçen gün büyümesini devam ettirdiğine dikkat çekerek, “Malatya’mız kavşak bir noktada bulunuyor. Jeopolitik konumu nedeniyle her geçen gün daha da büyüyor. Bundan dolayı bizde belediye başkanlığımız döneminde Avrupa standartlarına uygun bir hal binası Malatya insanımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.
Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yaş Sebze Meyve Hali Komisyoncular Dernek eski ve yeni yönetimine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkçi, hal esnafıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bizi birçok kere burada misafir ettiniz. Sizlerle her zaman beraber olduk. Sorun ve isteklerinizi dinledik. Sorunlarınızın birçoğunu çözdük. Bazı sorunları da çözmeye devam ediyoruz. İnşallah bugün iletmiş olduğunuz sorunları da ileriki dönemde çözeceğiz” şeklinde konuştu.
“SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”
Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, Yaş Sebze Meyve Hali’nin altyapı çalışmalarını tamamlayarak, esnafın yaşadıkları sıkıntıları çözdüklerini dile getirdi.
Çakır, Yaş Sebze Meyve Hali’nin çok büyük bir alan üzerine kurulduğunu kaydederek, orta alanı da hazırlayacakları projeyle kapatacaklarını belirtti.
Malatya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Dernek Başkanı Celal Akbay, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Akbay, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a, Yaş Sebze Meyve Hali’ne yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti. Akbay, Çakır’a hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.
Açılışın ardından Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, AK Parti heyetiyle birlikte Yaş Sebze Meyve Hali esnafını ziyaret etti. Hal binasında çalışan işçilerle fotoğraf çektiren Çakır, eliyle herkese tatlı ikramında bulundu. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise portakal soyarak, herkese ikram etti.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
MALATYA SEBZE MEYVE HALİ KOMİSYONCULAR DERNEĞİ AÇILDI