16 Nisan 2014 Çarşamba, 11:44
MALATYA’DAKİ BELEDİYELERİN BİNA SORUNU İÇİN ANKARA’DAN HEYET GELECEK
Malatya merkez ilçe Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri’nin nereye yapılacağına ilişkin Ankara’dan heyetin Malatya’ya geleceği bildirildi.
30 Mart 2014 yerel seçimi ile birlikte büyük şehir olan Malatya merkezde iki merkez ilçe belediyelik oluşturulmasından sonra, Battalgazi ve Yeşilyurt belediyeleri için yeni hizmet binası yapılması gündeme geldi.
Yeşilyurt Belediyesi geçici olarak Yakınca Belediyesi binasında hizmet verirken, Battalgazi Belediyesi ise mevcut binasında hizmetlerini sürdürüyor. Battalgazi Belediyesi ayrıca, Valilik binası arkasındaki İl Özel İdaresi binasında da tadilat yaptırarak, burada da hizmet vermeyi planlıyor.
İki merkez ilçe belediyesinin bina sorunun çözmek için Ankara’dan bir heyetin Malatya’ya geleceği bildirildi.
Merkez ilçe Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, konuyla ilgili olarak verdiği bilgide, “Öncelikle belediye hizmet binası konusunu çözmek için çalışma yapıyoruz. Tek mekanda hizmetlerin toplanması için fiziki yapı kurmayı planlıyoruz. Ankara’da ilgili bakanlıklarla görüşmemiz sonucunda, Perşembe günü müsteşar başkanlığında genel müdürlerden de oluşan bir heyet ilimize gelecek” ifadelerini kullandı.
Gürkan, “ Bize teveccüh gösterip tekrar bu göreve layık gören vatandaşlarımız için proje kitapçığımızda belirtilen projeleri gerçekleştirmek için çaba göstereceğiz” dedi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
MALATYA’DAKİ BELEDİYELERİN BİNA SORUNU İÇİN ANKARA’DAN HEYET GELECEK