21 Kasım 2020 Cumartesi, 20:15
Milletvekili Tüfenkci, Arapgir İlçesi’ne ziyarette bulundu
Milletvekili Tüfenkci, Arapgir İlçesi’ne ziyarette bulundu

Tüfenkci: “Türkiye’nin neresine giderseniz gidin 18 yılda AK Parti’nin bu memlekete bıraktığı izleri görürsünüz”

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Biz, hizmet partisiyiz. Tabii sadece hizmet etmiyoruz, eserlerimizi ortaya koyuyoruz, eserlerimizle övünüyoruz. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin 18 yılda AK Parti’nin bu memlekete bıraktığı izleri görürsünüz. Yolları, hastaneleri, fabrikaları, barajları, demiryollarını, havalimanlarını görürsünüz” dedi.

Milletvekili Tüfenkci, Malatya’daki temasları kapsamında Arapgir İlçesi’ni ziyaret ederek, ilçe teşkilatı, partililere ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Kar kış demeden AK Parti olarak çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Tüfenkci, “Yollara düştük. Milletimize hizmet için teşkilatlarımızla, arkadaşlarımızla beraber yol almaya devam ediyoruz” dedi.

AK Parti Arapgir İlçe Teşkilatı ve partililerle bir araya gelen Tüfenkci, AK Parti Arapgir İlçe Teşkilatı’nın ilçeyi 2023 ve 2024’e taşıyacağını ifade ederek, “Öncelikle Arapgir’de belediyeyi kazanma noktasında gayretini gösterecek. Arapgir, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde de her zaman reisinin yanında oldu, olmaya da devam edecek. Sizler bu gönül köprülerini oluşturarak, inanıyorum ki o köprülerde sağlam ilişkilerle oyumuzu da artırarak çıkacağız” dedi.

Milletvekili Tüfenkci, AK Parti’nin kurulduğu günden buyana millete hizmet ettiğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz, hizmet partisiyiz. Tabii sadece hizmet etmiyoruz, eserlerimizi ortaya koyuyoruz, eserlerimizle övünüyoruz. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin 18 yılda AK Parti’nin bu memlekete bıraktığı izleri görürsünüz. Yolları, hastaneleri, fabrikaları, barajları, demiryollarını, havalimanlarını görürsünüz. Biz iktidara gelmeden önce Türkiye’de 26 havaalanı vardı bugün 56 havaalanına çıktı. Bugün üniversite sayısı 170’ten 376’ya ulaştı. Türkiye’de her yerde AK Parti’nin, Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın eserlerini görüyoruz.”

“AK Parti olarak sıkamayacağımız el, bakamayacağımız yüz yok” diyen Tüfenkci, “Herkese ve her kesime bir şekilde dokunduk, onların sorunlarını çözmeye çalıştık. Milletle beraber yol yürüdük, yürümeye çalıştık. Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi ‘Biz millete hizmetkâr olmaya geldik.’ Teşkilatlarımızda bu işe gönüllü olarak hizmet etmeye geldi. Bizlerde milletimize hizmet ederek, yolumuza devam etmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin ardından Türkiye’de ciddi anlamda hükümete ve ekonomiye saldırıların olduğuna dikkat çekti. Tüfenkci, “Döviz kuru üzerinden kıyametler koparmaya, bu milleti diz çöktürmeye çalıştılar ama Allah’a hamdolsun alınan tedbirlerle döviz kurları düşmeye başladı. En önemlisi de biz ülkemizin menfaatlerini korumak için sadece yurt içinde terörle mücadele etmiyoruz, yurt dışında da terörle mücadele ediyoruz. Haklarımızı korumak için 'Mavi Vatan'dan tutunda Libya’ya, Suriye’den Irak’a, Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında Ermenilere karşı mücadelemizi veriyoruz. Türkiye’nin haklarını koruma noktasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında siyaset yapıyoruz” dedi.

“Dün başka, bugün başka söyleyen bir genel başkanımız yok” diyen Tüfenkci, sözlerini şöyle tamamladı: “Kılıçdaroğlu, yapmış oldukları Anayasa çalışmalarını bile unutmuşa benziyor. Allah’tan kayıtlar var. Orada kimlerle ne çalışmalar yaptıklarını, kimlerle ne ortaklıklar yaptığını ve bunu kamuoyundan niye gizlemek zorunda kaldıklarını da millet iyi görüyor. Biz, milletimize anlattığımız sürece, milletimizde onlardan hesap sormaya devam edecek. Arapgir’de bu dönem yerelde muhalefetteyiz. Yapılmayanları sorgulayan, yapılması noktasında talep kâr olan ve bu anlamıyla da çözüm öneren bir parti konumundayız. Belediyenin eksikliğini duyuyoruz çünkü AK Parti belediyesi olsaydı bu hizmetleri ikiye, üçe katlayarak devam edecekti ama milletimiz müsterih olsun, bizler her zaman sizlerin yanındayız. Allah’ın izniyle belediyenin bıraktığı boşluğu da biz hükümetimiz eliyle dolduracağız. İlçede TOKİ’yle ilgili çalışmamız var. Geçen geldiğimizde söz vermiştik, Arapgir yolunun 2021’de proje ihalesini yaptıracağız, 2022’de de yatırıma aldırmak için gayret göstereceğiz.”
 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Milletvekili Tüfenkci, Arapgir İlçesi’ne ziyarette bulundu