24 Mart 2015 Salı, 18:42
MUHSİN YAZICIOĞLU MALATYA’DA ANILACAK
25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş'ta yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu Malatya’da Alperen Ocakları tarafından düzenlenen etkinlikle anılacak. 
Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Şube Başkanı Süleyman Solmazgül, Kahramanmaraş'ta geçirdiği helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 6. yılında anılacağını söyledi. Solmazgül, “Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart şahadetinin 6. yılı münasebetiyle bir dizi program gerçekleştireceğiz. Bütün gönül birliği yapmış dostlarımızla bir araya geleceğiz” diye konuştu.
Yazıcıoğlu’nun dava dosyasının halen bir muammada olduğunu savunan Solmazgül, “Dava dosyasının hala bir sonuca ulaşmaması biz Alperen Ocaklarını rahatsız etmektedir” dedi. Konuşmasında yetkilere seslenen Solmazgül, “Muhsin Yazıcıoğlu Türk-İslam dünyasının şerefli bir evladı ve şerefli bir lideri idi. Bakü’deki, Kerkük’teki, Kırım’daki, Kosova’daki, Ankara’daki, Hakkâri’deki tüm mütedeyyin insanların yüreğinde bir sızıdır bu durum. Akabinde mart ayı şehitler ayıdır. Çanakkale şehitlerimizin, Muhsin Başkan ve mütedeyyin kişilerin şahadet şerbetini içtiği bir aydır” şeklinde konuştu.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
MUHSİN YAZICIOĞLU MALATYA’DA ANILACAK