24 Ekim 2014 Cuma, 18:37
ÖĞRENCİLERE EĞİTİM BURSU KONUŞULDU
 Malatya’nın eski, İstanbul’un yeni Valisi Vasip Şahin, İstanbul’daki Malatyalı işadamlarıyla buluştu. 
Malatyalı İşadamları Derneği’nin (MİAD) Aylık Toplantılarının 55’incisi İstanbul Valisi Vasip Şahin’in katılımıyla gerçekleşti.
Toplantının açış konuşmasını Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Genel Sekreteri Hakan Odabaşı yaptı. Odabaşı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından söz alan Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş, İstanbul’un yeni Malatya’nın eski valisiyle bir araya gelmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sayın Valimize davetimize icabet ettiği için şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
Daha sonra burs konusuna değinen Akdaş, hemşerilerinden daha aktif olmasını ve çevresindeki insanları da bu konuda teşvik etmesini özellikle rica etti. Akdaş, “MİAD’ın bir sivil toplum kuruluşu olarak bir misyonu var. Geleceğin nesillerini yetiştirmede öncü olmalıyız. Bu mesuliyet bizim. Yeni projemiz geleceğin çocuklarını eğitim hayatları boyunca ve iş yaşamlarında desteklemek. Bu sayede Malatya yeni liderlere yeni öncü isimlere sahip olabilir düşüncesindeyim. Bu proje ve burs projesi hepimizin projesidir. Burada bulunan Malatyalı iş adamlarımızın burs platformuna girmelerini rica ediyorum. Bizlerden burs bekleyen ve şu ana kadar burs için 10 bin 300 öğrenci başvuruda bulunmuş. Bunların içinde öksüz ve yetimler var. Bunlardan 385’i öksüz ve yetim çocuklarımızdan oluşmaktadır. Bu çocuklarımız çok acil burs bekliyor. Malatya Eğitim Bursu Projesinde hep birlikte olmalıyız”ifadelerini kullandı.
Daha sonra söz alan İstanbul Valisi Vasip Şahin de, “İstanbul’da kendimi sılada gibi hissediyorum. Malatya’da 2 sene boyunca görev yaptım ve bu zaman zarfında Malatya’ya bağlandığımı söyleyebilirim. Bağlanmamın sebebi tabi ki Malatyalıların sıcaklığı, misafirperverliği ve alçakgönüllülüğüdür. Malatya, inanç ve kültür başta olmak üzere birçok konuda zengin bir şehrimizdir. Bu zenginliği bana hissettiren tüm Malatyalılara canı gönülden teşekkür ederim” dedi.
Malatya Valiliği döneminde MİAD ile bir buluşma daha gerçekleştirdiğini söyleyen Vali Şahin, “Ben o zaman bir söz vermiştim. Bir Vali gibi değil, bir insan gibi kendimi Malatyalılara açacağımı sizlerle paylaşmıştım. Bu konuda muvaffak olmuşuzdur umarım. İstanbul’a gelişimi; küçük Malatya’dan büyük Malatya’ya gelme olarak adlandırıyorum. Çünkü İstanbul’da güçlü birçok Malatyalı işadamının olduğunu biliyorum. İstanbul Malatya’dan farklı bir şehir. Birçok özel ve kamu kurumunu barındıran bir kent olduğunun biliyoruz. Biz bu kurumların koordinasyon ve işbirliğine katkıda bulunacak, geliştirecek çalışmaları yapacağız” şeklinde konuştu.
İstanbul Valisi Vasip Şahin’in konuşmasının ardından, kendisine iş adamı Vahap Küçük tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ÖĞRENCİLERE EĞİTİM BURSU KONUŞULDU