23 Kasım 2014 Pazar, 20:37
PENDİKSPOR-YENİ MALATYASPOR MAÇINDA GÜRÜLTÜLÜ SON
Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta ligin 15. haftasında İstanbul'da Pendikspor ile Yeni Malatyaspor arasında oynanan ve 2-2 beraberlikle sonuçlanan karşılaşmanın ardından olaylar çıktı. 
Maçın bitiş düdüğüyle birlikte protokol tribününde olay çıktı. Pendikspor ile Yeni Malatyaspor yöneticileri arasında çıkan tartışma stat dışına da taştı.
Yaşanan olaylarla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, "Maç öncesinde Pendikspor Kulübü Başkanı, emniyet mensuplarına, 'Belirli sayıda Yeni Malatyasporlu yöneticiyi alın, gerisini süpürün' dedi. Maç sonrası da yönetici arkadaşlarımıza fiziki saldırıda bulunuldu. Yönetim kurulu üyelerimiz Hakkı Çelikel ve Nusret Öncü darp edildi" iddiasında bulundu.
Gevrek, maç sonrası 5 Yeni Malatyasporlu taraftarın gözaltına alındığını kaydederek, "Maç öncesi ve sonrası Pendikspor yönetimini ve maç sonunda fiziki müdahalede bulunan Pendik Emniyet Müdürlüğünü kınıyoruz. Tepkimiz hem yönetime hem hakeme hem de emniyet mensuplarınadır. Yaşanan olaylar sonrası İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin ile bir telefon görüşmesi yaptım. Olayları bu noktaya getirenlerin tamamen Pendikspor yönetimi ve emniyet mensuplarının olduğunu anlattım. Olaylarda taraftarlarımız gözaltına alındı. Valimizle yaptığımız telefon görüşmesinin ardından gözaltına alınan 5 taraftarımız serbest bırakıldı" ifadelerini kullandı.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
PENDİKSPOR-YENİ MALATYASPOR MAÇINDA GÜRÜLTÜLÜ SON