08 Şubat 2014 Cumartesi, 13:52
POLAT: “İLÇEMİZDE YEŞİLİ KORUMANIN ÖTESİNDE YEŞİL ALANLARI ARTTIRACAĞIZ”
 Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat, “İlçemizde yeşili korumanın ötesinde yeşili arttıracağız. Proje Koordinasyon Merkezi kuracağız” dedi.
30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim nedeniyle Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilciliği ve İhlas Haber Ajansı’nı (İHA) AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın ile birlikte ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt’un ismi ile müsemma devam etmesi için çaba göstereceklerini söyledi.
Hacı Uğur Polat, “Yeşili korumanın ötesinde yeşili arttıracağız. Merkez ilçemizin ismi Yeşilyurt ismiyle bağlantısı sürekli olacak. İsmimizle müsemma olmamız lazım. Mevcut yeşili korumanın yanı sıra yeşili arttırmak için, kamu kurumları ile ortak projeler üreteceğiz. Kaymakamlık, Orman Müdürlüğü, büyük şehir belediyesi, Devlet Su İşleri, Milli Eğitim ile işbirliği içinde yeşil miktarını arttırmak için çaba göstereceğiz. Yeşili korumak ve geliştirmek için milli eğitimle öğrencilerle birlikte fidanlar dikip, onun korunması için çaba göstereceğiz. Her mahallemize park ve spor tesisi kuracağız. Bunların büyüklükleri mahalle büyüklüklerine göre değişecek. Genç, yaşlı ve yoksul ve yetimlerle ilgili sosyal projelerimiz olacak. Malatya’nın su kaynağının yeri Yeşilyurt’tur. Sulama suyu Yeşilyurt’tan geçerek, ilçe için görsellik kazandırılarak cazibe haline getirilecek değerlendirilecek” dedi.
PROJE KOORDİNASYON MERKEZİ KURACAĞIZ
Proje Koordinasyon Merkezi kuracaklarını kaydeden Polat, “İlçe bazında Yeşilyurt ilçesi olarak Proje Koordinasyon Merkezimizi çok aktif olarak faaliyete geçireceğiz. Proje Koordinasyon Merkezini çok önemsiyorum. Proje koordinasyon merkezini göreve başlar başlamaz faaliyete geçireceğiz. Yeşilyurt’un bütününün MR’ını çekeceğiz. Yani Çat Barajı’nda başlayacak, Karakaya Barajı’na kadar olan yaklaşık 96 bin 800 hektar olan Yeşilyurt sınırlarını mimar arkadaşlarımız inceleyecekler. Mimarlarımız buralar ile ilgili projelerini ortaya koyacaklar. Alternatif projelerini çizecekler. Yani Yeşilyurt içerisindeki tarım alanlarımızı, su kaynaklarımız ile ilgili durumları, tarihi mekanları belirleyecekler” şeklinde konuştu.
Türkiye Gazetesi Malatya Bölge temsilcisi Celal Koyuncu ise şunları söyledi:
“Hacı Uğur Polat Bey ile 1990’lı yıllardan beri tanışıklık ve dostluğumuz var. Ülkemize güzel hizmetler yapacağını o günden beri biliyorduk. Hayırlı bir hizmete adım atmış durumda. Ülkemize, şehrimize ve ilçemize güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz. Kendisine başarılar diliyorum. Ülkemize hizmet eden, taş üstüne taş koyanın başımızın üzerinde yeri vardır.”
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
POLAT: “İLÇEMİZDE YEŞİLİ KORUMANIN ÖTESİNDE YEŞİL ALANLARI ARTTIRACAĞIZ”