06 Şubat 2014 Perşembe, 16:19
POLAT: “YEŞİLYURT’U TÜRKİYE’NİN ÖRNEK İLÇESİ YAPACAĞIZ”
 AK Parti’nin Malatya merkez ilçe Yeşilyurt İlçe Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat, beraberindeki partililerle birlikte İnşaat Mühendisleri Odası Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.
İnşaat Mühendisleri Odası'nı ziyaret eden Hacı Uğur Polat, mimar ve mühendislerin görüşlerinin kendisi için çok önemli olduğunun altını çizerek, Yeşilyurt’un modern parklarıyla, yeşil alanlarıyla ülkemizde örnek bir ilçe olması için teknik camiayla işbirliği içerisinde olacağını ve hedefinin büyük projelerle Yeşilyurt’u marka ilçe yapmak olduğunu söyledi.
Polat, “30 Mart sonrası hayata geçireceğimiz projelerle Yeşilyurt’un kısa süre içerisinde büyük bir gelişim ve dönüşüm gerçekleştirdiğini göreceğiz. Yeşilyurt’u yönetirken, şeffaf, objektif, katılımcı bir anlayışla hareket edeceğiz. Bizler tüm kurumlarımızla, odalarımızla hep birlikte çalışacağız. Bizler diyoruz ki her şey büyük Malatya için, her şey büyük Yeşilyurt için. Bu yeni sürecin Malatya’mıza ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İnşaat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Bedri Özten ise, “2014 yılı yerel seçim çalışmaları kapsamında odamızı ziyaret eden Hacı Uğur Polat ve partililerin ziyaretinden oldukça memnun oldum ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Malatya Belediyesi başta olmak üzere belediyeler ile yakın ilişkiler halinde olduklarını dile getiren Özten, “Belediyeler ile yakın ilişkiler halindeyiz. Malatya’daki bütün ilçe belediyeleri ile yazışmalar halinde bile olsak kendi mesleğimiz ile ilgili konularda onları yasalar çerçevesindeki uyarmak ve onlara katkıda bulunmak için çaba sarf ediyoruz. Özellikle Malatya Belediyesi ile çalışmalar yürütüyoruz. Odalarımızın siyasiler ve bürokratlar tarafından pek tanınmadığını biliyoruz. Anayasal bir kuruluş olduğumuzu, kamu kuruluşu niteliğinde olduğumuzu birçok bürokratımız ve siyasilerimiz bilmiyor. Biz mütemadiyen kendimizi tanıtmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
POLAT: “YEŞİLYURT’U TÜRKİYE’NİN ÖRNEK İLÇESİ YAPACAĞIZ”