02 Mayıs 2014 Cuma, 11:22
ROMANYA EĞİTİM HEYETİ MALATYA’DAN AYRILDI
 Romanya Eğitim Heyeti Malatya'da yaptıkları gezi ve incelemeleri tamamlayarak ayrıldı. 
Heyet, son olarak Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran’ı ziyaret etti. Ziyarete, Romanya heyetinde bulunan temsilciler ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, Şube Müdürü Memduh Büyükkaya, Projenin Malatya temsilcileri olan koordinatör öğretmen Hasan Toman, Eyüp Işık, Recep Altuntop, Cansu Şahan katıldı.
Vali Yardımcısı Abdül Kadir Duran, heyete ile bir süre sohbet etti. Duran, “İlimizde sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyduk, Türkiye ve dünya için Malatya önemli bir şehir. Kayısı üretiminin en çok yapıldığı şehir. Dünya Kaysı üretiminin yüzde 70 Malatya’mıza ait” dedi.
Romanya Eğitim Heyeti ile Avrupa Projeleri kapsamında Şiddetin Önlenmesi “ En Tahrik Edici Tehdit olan Psikolojik Şiddeti Toplumuzdan Uzaklaştıralım” projesi çalışmaları ve her iki ülke ve bağlı şehirlerin bu konuda yürüttükleri faaliyetlerin karşılıklı olarak anlaşılması bilgi alış verişi ve yürütülen yasal çalışmalar hakkındaki bilgiler paylaşıldı.
Misafirler kendilerine ait serbest zaman içerisinde Nemrut gezisine katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılan son toplantıyla gelecek günlerde birlikte yapılacak çalışmalar planlandı. Romanyalı Eğitimci ve sivil toplum kuruluşu üyelerine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Numan Örnek, Proje Koordinatörü Şube Müdürü Memduh Büyükkaya ve proje sorumlusu öğretmenler tarafından sertifika verildi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ROMANYA EĞİTİM HEYETİ MALATYA’DAN AYRILDI