17 Temmuz 2014 Perşembe, 18:51
SELÇUKLU OCAKLARI; “SADECE FİLİSTİNİ DEĞİL, DİĞER MÜSLÜMANLARIDA DÜŞÜNÜN”
Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayetullah Geçen, “Sadece Gazze’deki Müslümanlar için değil Çeçenyadaki, soydaşlarımız olan doğu Türkistan’daki Arakan’daki Mali’deki Afganistan’daki Iraktaki bütün Müslümanların dertleriyle dertlenmemiz gerekiyor” dedi. 
Anadolu Selçuklu Ocakları tarafından düzenlenen iftar yemeği, Yakınca Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda gerçekleştirildi. Kalabalık bir topluluğun katıldığı etkinlik sonrasında konuşan Anadolu Selçuklu Ocakları Genel Başkanı Ayetullah Geçen, “Son günlerde yaşanan Gazze’deki saldırıları şiddetle kınadığımızı ve Yahudi İsrail milletini de lanetlediğimizi ifade etmek isterim. Her gün ortalama Suriye’de 150-200 Müslüman katledilmekte Arakan’da Mali’de Çeçenya’da bütün İslam coğrafyasında her gün Müslümanlar şehit edilmekte şahadet şerbeti içmektedir. Özellikle Gazze’deki yaşanan hadiseleri gündeme getiriliyor. Biz buna karşı değiliz tabiî ki getirilecek. Gazze’deki Müslümanların derdi bizim derdimizdir, onlar kardeşlerimizdir. Hepimiz Ümmeti Muhammendeniz onların tabii ki yanlarından olacağız. Ama Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız katledilirken, derileri soyulurken Çeçenistan’daki mücahit kardeşlerimiz şehit edilirken şahadet şerbeti içerken hatta onların eşleri bacıları kukla yönetimi tarafından seks kölesi haline getirilirken tecavüze uğrarken kimsenin maalesef sesi çıkmıyor. Ben sadece Gazze’deki Müslümanlar için değil Çeçenyadaki, soydaşlarımız olan doğu Türkistan’daki Arakan’daki Mali’deki Afganistan’daki Iraktaki bütün Müslümanların dertleriyle dertlenmemiz ve onlarla ilgili gerekli çalışmaları yapmamız haykırmamız zalime karşı tepki vermemiz mazlumun yanında yer almamız bir Müslüman bir mümine yakışacak harekettir” dedi.
Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak da konuşan Geçen, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde 3 aday var, bir adayı kabul etmiyoruz reddediyoruz. Selahattin Demirtaş biz eli kanlı insanların vatana ihanetle uğraşan insanların reisi cumhurluğu adaylığını kabul etmiyoruz, reddediyoruz. İki aday görüyoruz Ekmeleddin İhsanoğlu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da destek vermiyoruz, gerekli istişareler sonucunda gönlümüzdeki bir aslanı mutlaka destekleyeceğiz. Şuan itibariyle biz iki adayı da değerlendiriyoruz istişareler sonucu o adaylardan birini destekleyebiliriz” dedi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
SELÇUKLU OCAKLARI; “SADECE FİLİSTİNİ DEĞİL, DİĞER MÜSLÜMANLARIDA DÜŞÜNÜN”