17 Kasım 2014 Pazartesi, 11:35
TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEK VERİLECEK
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yeni çağrı ilanına çıktı. Gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili yatırımlarda destek verileceği vurgulandı. 
TKDK Malatya Koordinatörlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan TKDK, Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 10 Kasım 2014 tarihinde On Üçüncü Başvuru İlanına çıkmış bulunmaktadır. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir. Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) Fonları, aşağıda yer alan öncelik eksenlerine yönelik olarak Kullandırılacaktır” ifadeleri kullanıldı.
Destek alanları şöyle belirtildi:
“Öncelik Ekseni 1: Ortak Tarım Politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilişkin topluluk standartlarının uygulanması ve tarım sektörünün sürdürülebilir adaptasyonuna katkı sağlanması. 
Öncelik Ekseni 2: Tarım-çevre tedbirlerinin ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması için hazırlık niteliğinde faaliyetlere katkı sağlanması.
Öncelik Ekseni 3: Kırsal ekonominin gelişimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması.”
Başvurular 12 Ocak 2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan ve iletişim bilgilerinin TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlayacağı ifade edilip, başvuruların son teslim tarihi 10 Şubat 2015, saat 21.00 olduğu kaydedildi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEK VERİLECEK