28 Nisan 2014 Pazartesi, 19:56
TCDD BU YILKİ YOL ÇALIŞMALARINI TATVAN-BAHÇETEPE ARASINDA BAŞLATTI
 TCDD 5.Bölge Müdürlüğünce yürütülmekte olan yol yenileme çalışmalarına bu yıl devam edildiği bildirildi. 
Yük taşımacılığında geçtiğimiz yıl yüzde 54’lük yük dolumun da bölgeler arasında ilk sırayı alan ve son 3 yılda 500 kilometre yol yenileme çalışması yürüten TCDD 5. Bölge Müdürlüğü 2014 yılı içerisinde Muş-Tatvan arasında 100 kilometre ve Van-Kapıköy arasında ise 120 kilometre olmak üzere toplam 220 kilometre yol yenilemesi yapacağı kaydedildi.
2014 yılı yatırım programında yer alan Yolçatı-Tatvan hat kesiminin Tatvan-Bahçetepe arası 50 kilometrelik yol yenileme çalışmaları Rahova istasyonunda düzenlenen bir törenle ilk traverslerin yola serilmesiyle başlatıldı.
Törene Bitlis Vali Yardımcısı Salih Altun, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, AK Parti Bitlis İl Başkanı Fatih Kadirioğlu, TCDD 5.Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, Demiryol-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nurettin Öndeş, Servis Müdürleri ve TCDD çalışanları katıldı.
TCDD 5.Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, Tatvan-Bahçetepe arasındaki yol yenilemesinin maliyetinin yaklaşık 36 milyon TL olduğunu ifade ederek, yol yenilemesinde kullanılacak olan S49’luk ray, B58 Beton Travers ve küçük malzemelerin tamamının yerli üretim olduğunu ifade etti.
Demiryol-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nurettin Öndeş ise önümüzdeki süreçte yük dolumlarının katlanarak artacağını vurgulayarak sorunların çözümü için ilgililerden ve siyasilerden destek talep ettiklerini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde bir kurban kesimi gerçekleştirildi ve çalışmalar başlatıldı.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
TCDD BU YILKİ YOL ÇALIŞMALARINI TATVAN-BAHÇETEPE ARASINDA BAŞLATTI