28 Eylül 2023 Perşembe, 19:45
Tüfenkci :“Gençlere Sözümüzü Tutuyoruz”
-“Malatya özelinde gençlerimize önemli yatırımların kapılarını açtık”
 
AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, seçim öncesi verdikleri sözleri birer birer hayata geçirmeye başladıklarını ifade etti.
Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere yönelik seçim öncesi vaatlerin yer aldığı gençlik paketini hatırlatarak; “Cumhurbaşkanımız cep telefonu, bilgisayar, internet ve Genç Kart müjdesini gençlerimizle paylaştı. Seçim öncesi verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz” dedi. 
 
Tüfenkci açıklamasında, 
“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize vaadimiz olan cep telefonu ve bilgisayar desteğini hayata geçireceğimizin müjdesini verdi. 
 Gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 liraya kadar teknolojik cihaz desteği vereceğiz.
 Yine örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz.
18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart vereceğiz, müze, sinema tiyatro, sinemadan ücretsiz ya da indirimli faydalanabilecekler” ifadelerini kullandı. 
 
“Malatya özelinde de gençlerimize önemli yatırımların kapılarını açtık”
 
Milletvekili Tüfenkci, Malatya özelinde de gençliğe önemli yatırımların kapılarını açtıklarını kaydederek, “AK Parti her zaman gençliği ülkemizin yarınları, toplumun kalkınması noktasında baş aktörlerden görmüştür. Bu anlamda Malatya özelinde de gençlerimize önemli yatırımların kapılarını açtık. Spor salonlarıyla, semt sahalarıyla, kütüphanelerle, yurtlarla, kamp merkezleriyle, genç dostu sosyal alanlarla bu desteğimizi net bir şekilde gösterdik. Beydağı Gençlik Merkezi büyük bir yatırım. 250 kişi aynı anda burada kamp yapabilecek. Orduzu Çok Amaçlı Spor Kompleksimiz büyük bir yatırım. Yapımında sona gelinen bu salonumuzda salon sporlarının tamamı olacak. Yine Melekbaba bölgesine 8 adet tesis yaptık. İlçelerimizin kimine iki, kimine 3 adet semt sahası yaptık. Daha önce Merkez Spor Salonumuzu hizmete almıştık. Buranın hemen yanında Olimpik Yüzme Havuzumuzu gençlerin istifadesine sunduk. Son iki yılda Malatya’mıza 102 tesis kazandırdık. 
Bundan sonra da yatırımlarımız devam edecek.” diye konuştu.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
Tüfenkci :“Gençlere Sözümüzü Tutuyoruz”