28 Nisan 2014 Pazartesi, 19:15
ÜNİVERSİTELER ARASI BİLARDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI
İnönü Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı Üniversiteler Arası Bilardo Türkiye Şampiyonası düzenlenen seremoni ile başladı. 
İnönü Üniversitesi Bilardo Salonunda gerçekleştirilen Üniversiteler Arası Bilardo Türkiye Şampiyonası’nın açılış törenine Malatya Valisi Vasip Şahin, Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Özdemir, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Künkül, Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Münir Kurudirek, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Ömer Çelik, Spor Şube Müdürü Salih Coşar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Vali Vasip Şahin, Üniversiteler Arası Bilardo Türkiye Şampiyonası’nın Malatya’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve tüm sporculara başarı dileklerini iletti.
Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Özdemir ve Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Münir Kurudirek ise yaptıkları konuşmalarda, şampiyonanın barış, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde sporun ruhuna yakışır biçimde yapılmasını temenni ettiler.
Yapılan konuşmaların ardından, Vali Vasip Şahin’in bilardo topuna vuruşuyla Üniversiteler Arası Bilardo Türkiye Şampiyonası başladı.
28 Nisan ile 1 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan şampiyonada İnönü, Hacettepe, Akdeniz, Anadolu, Bayburt, Fırat, Iğdır, İstanbul, Karadeniz Teknik, Orta Doğu Teknik, Pamukkale, Sinop, Başkent, Özyeğin, Yeditepe, Çankaya, Doğu Akdeniz, Düzce, Sütçü İmam, Yıldız Teknik ve Adnan Menderes Üniversitesi mücadele ediyor.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
ÜNİVERSİTELER ARASI BİLARDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI