23 Ocak 2014 Perşembe, 10:10
VALİ ŞAHİN, DOĞANŞEHİR İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
VALİ ŞAHİN, DOĞANŞEHİR İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Vali Vasip Şahin Doğanşehir ilçesini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. 
Vali Şahin beraberinde Emniyet Müdürü Nuri Uluayak, Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Özel İdare Genel Sekreteri İrfan Kaya ve Özel Kalem Müdürü Ali Karadeniz ile birlikte Doğanşehir ilçe Merkezi ve Polat beldesinde resmi kurum ve kuruluşlar ile Belediye Başkanlıklarını ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulunarak, bilgi aldı.
Ziyaret kapsamında Kaymakam Mehmet Soğukpınar’ dan makamında brifing aldıktan sonra beraberindekiler ile birlikte Cumhuriyet Savcısı Serkan Tayyar Ünsal’ı ziyaret ederek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğüne geçen Vali Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Söylemez’den öğrenci ve öğretmenler ile eğitimdeki başarı oranı hakkında bilgi aldı. Vali Şahin, i adamı Vahap Küçük’ ün destekleri ile oluşturulan atölyede Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından imal edilen tekstil ürünlerini inceledi.
Vali Şahin, İlçede yapılması planlanan 16 derslikli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ve Pansiyonu ile 200 öğrenci kapasiteli Erkek Öğrenci Pansiyonu binaları için uygun arsa yerlerini kontrol ederek yetkililerle istişarelerde bulundu. Vali Şahin, uygun görülen arazinin Milli Eğitim Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığı arasında yapılacak olan Protokol ile Milli Eğitim Müdürlüğüne devri hususunda gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.
İlçeyi Malatya-Adana Karayoluna bağlayacak olan ve yapımı devam yoldaki çalışmaları da yerinde inceleyen Vali Şahin’den çalışmaların bir an önce tamamlanması amacıyla talepte bulunan İlçe Belediye Başkanı İbrahim Karaman’a gerekli desteğin verilmesi amacı ile Özel İdaresi Genel Sekreteri Kaya’ya talimat verdi.
İlçede inşaatı tamamlanma aşamasına gelen yeni İlçe Jandarma Komutanlığı binasını da gezerek inceleme yapan Vali Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özkan Güneş’ ten brifing aldı. Buradan açılışı bir süre önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına geçen Vali Şahin, incelemeler de bulunarak Emniyet Müdürü Gürcan Aşkın’dan Asayiş Brifingi aldı.
Doğanşehir İlçe Belediye Başkanı İbrahim Karaman ile Polat Belde Belediye Başkanı Hasan Orman’ı da beraberindekilerle birlikte makamlarında ziyaret eden Vali Şahin başkanlardan ilçenin ve beldenin sorunları ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Başkanlar Vali Şahin’e bu güne kadar görevleri süresince belediyelerine yaptıkları desteklerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler. İlçe ve belde ziyaretinde vatandaşlarla da sohbet eden Vali Şahin Vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
VALİ ŞAHİN, DOĞANŞEHİR İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU