24 Eylül 2014 Çarşamba, 13:59
VALİ VASİP ŞAHİN’İN VEDA MESAJI
 Malatya Valisi Vasip Şahin, 2 yıl görev yaptığı Malatya'dan ayrılırken yayınladığı veda mesajında, ”Temel amacım, kamu düzeni ve güvenini korumak, kamu hizmetlerinde etkinlik ve verimliliği artırmak, ilimizin ekonomik ve sosyal gelişmesini sağlamak için çalışmak olmuştur” dedi. 
Malatya Valiliği’ni 2 yılı aşkın süredir sürdürürken İstanbul Valiliği’ne atanan ve 25 Eylül Perşembe günü saat 07,00’de Valilik konutundan ayrılıp İstanbul Valiliği görevine başlayacak olan Vasip Şahin, yazılı bir açıklama yaptı. 
Şahin, “Saygıdeğer Malatyalılar, İlimizde 31 Ağustos 2012 tarihinde başladığım ve büyük bir onurla sürdürdüğüm görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum.
İki yılı aşkın bir süredir yaptığım görevim süresince temel amacım; devletin bize sağladığı imkanlarla herhangi bir ayrım gözetilmeksizin halkımızın refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak, ilimizde kamu düzeni ve güvenini korumak, kamu hizmetlerinde etkinlik ve verimliliği artırmak, ilimizin ekonomik ve sosyal gelişmesini sağlamak için çalışmak olmuştur.
Bu amaçlarımıza ulaşma çabamızda ve kamu hizmetlerinin yürütülmesinde bizden desteğini esirgemeyen ve bana sizlere hizmet etme imkânı veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımıza ve Bakanlar Kurulunun tüm üyelerine şükranlarımı sunuyorum.
İlimizde görev yaptığım süre içinde Sayın milletvekillerimizin, mülki, adli ve askeri erkanın, siyasi partilerimizin, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıklarımızın, üniversitemizin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basınımızın ve siz Malatyalı hemşerilerimizin büyük desteğini gördüğümü şükranla ifade ediyorum.
Görev yapmaktan büyük onur duyduğum Malatya’dan sizlere hizmet etmenin mutluluğu ile ayrılıyorum.
Bu vesile ile tüm Malatyalı hemşerilerimize en içten duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
Bu arada, merkez valisi iken Malatya Valiliği görevine atanan Süleyman Kamçı da, 25 Eylül günü karayoluyla Malatya'ya gelerek saat 16,30'da görevine başlayacağı kaydedildi. 
Okuyucu Yorumları
Karakese.com | Çukurova Bölgesinin En Güncel Bilgi Sitesi
VALİ VASİP ŞAHİN’İN VEDA MESAJI